Porozumienia na rok 2024

Okręg PZW w Siedlcach informuje o podpisanych porozumieniach międzyokręgowych na rok 2024.

Członkowie Okręgu siedleckiego chcący wędkować w wodach ogólnodostępnych nizinnych niżej wymienionych Okręgów PZW, zobowiązani są do wykupienia ulgowej składki na ochronę i zagospodarowanie wód danego Okręgu (40 zł) w postaci znaczka trwale umieszczonego w legitymacji członkowskiej (zezwolenia dostępne w biurze Okręgu oraz w Kołach PZW Okręgu siedleckiego).

Członkowie niżej wymienionych Okręgów PZW, po wniesieniu składki członkowskiej w macierzystym Okręgu, w celu dokonywania amatorskiego połowu ryb w wodach ogólnodostępnych nizinnych użytkowanych przez Okręg PZW w Siedlcach, zobowiązani są do opłacenia ulgowej składki na ochronę i zagospodarowanie wód Okręgu siedleckiego (40 zł) w postaci znaczka trwale umieszczonego w legitymacji członkowskiej.

Lista Okręgów PZW w ramach powyższego porozumienia:

1. Okręg PZW w Białej Podlaskiej

2. Okręg PZW w Białymstoku

3. Okręg PZW w Chełmie

4. Okręg PZW w Ciechanowie

5. Okręg PZW w Częstochowie

6. Okręg PZW w Kaliszu

7. Okręg PZW w Kielcach

8. Okręg PZW w Lublinie

9. Okręg PZW w Piotrkowie Trybunalskim

10. Okręg PZW w Radomiu

11. Okręg PZW w Sieradzu

12. Okręg PZW w Skierniewicach.

Członek Okręgu PZW w Siedlcach, po wykupieniu składki członkowskiej PZW oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód Okręgu siedleckiego, może wykupić ulgową składkę na ochronę i zagospodarowanie wód Okręgu Mazowieckiego PZW w wysokości 120 zł, na obwody rybackie rzek: Bug nr 5 i Świder nr 1.

Obwody te obejmują m.in. następujące wody: rzekę Bug od ujścia rzeki Nurzec do ujścia rzeki Liwiec, rzekę Świder (z wyłączeniem odcinka rezerwatu przyrody), zalew „Niewiadoma”, zalew w Sterdyni oraz zalew „Łazienki” w Mińsku Mazowieckim.

Zezwolenia będą dostępne w siedzibie Okręgu PZW w Siedlcach i u skarbników Kół Okręgu siedleckiego.